Grafički fakultet osvojio Zlatnu medalju za inovaciju

Grafički fakultet Sveučilišta u Zagrebu je osvojio Zlatnu medalju s posebnom pohvalom za inovaciju pod nazivom “Algoritam za definiranje najoptimalnijih smjernica za razvoj grafičkog proizvoda” autora Vladimira Cviljušca, Ive Marenić i Jelene Mandić.

U Varšavi u Poljskoj od 9. do 11. listopada 2017. održan je 11. međunarodni salon inovacija IWIS 2017. Izložbu je organiziralo Udruženje poljskih inovatora i racionalizatora (API&R) u suradnji s Poljskim patentnim uredom i Varšavskim tehnološkim sveučilištem, a dodatni ugled ovoj manifestaciji osiguralo je visoko pokroviteljstvo Predsjednika Republike Poljske.

Kratki opis inovacije:

Algoritam generira smjernice za oblikovanje / razvoj grafičkog proizvoda na temelju ranije prikupljenih rezultata ispitivanjem velikog uzorka ciljane skupine. Korisnik aplikacije definira i kombinira različite parametre ciljane publike (dob, spol, obrazovanje, zanimanje, kupovnu moć, socijalni status, interese, itd.) te emociju koju želi postići oblikovanjem. Algoritam pronalazi i nudi, na temelju ulaznih podataka, optimalne smjernice za daljnji razvoj grafičkog proizvoda. Rezultat algoritma je u formi boje, oblika i tipografije u službi postizanja željenog rezultata na temelju ulaznih parametara.

Zlatna medalja - Grafički fakultet