Natječaj za dodjelu Rektorove nagrade za akademsku godinu 2015./2016.

Na temelju odredbi Pravilnika o dodjeli Rektorove nagrade rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damir Boras raspisuje Natječaj za dodjelu Rektorove nagrade za akademsku godinu 2015./2016.
Prijava radova za Rektorovu nagradu obavlja se popunjavanjem odgovarajućih obrazaca na mrežnim stranicama Sveučilišta u Zagrebu http://www.unizg.hr/rektorova/ .
Studenti mogu pristupiti ovoj aplikaciji svojim AAI@EduHr elektroničkim identitetom.

Rok za prijavu na Natječaj je petak 29. travnja 2016. do 16 sati.

Natječaj i Pravilnik nalaze se na sljedećoj web stranici Sveučilišta u Zagrebu:

Kriteriji za ocjenu izvrsnosti studentskih radova prijavljenih za Rektorovu nagradu te upute za njihovo pisanje i tehničko opremanje

Kriteriji za ocjenu izvrsnosti znanstveno-istraživačkog studentskog rada:

1. Originalnost / inovativnost teme rada.
  2. Obrazloženje metodologije istraživanja teme rada.
  3. Sustavni prikaz rezultata istraživanja.
  4. Primjenjivost rezultata rada u grafičkoj tehnologiji i grafičkom dizajnu

Upute za pisanje, tehničko opremanje i predaju studentskih radova

Povjerenstvo za znanstveni i umjetnički rad Sveučilišta u Zagrebu sastavilo je opće upute za pisanje i tehničko opremanje studentskih radova koji se predlažu za dodjelu Rektorove nagrade. Te upute dostupne su i na mrežnim stranicama Sveučilišta, u okviru odgovarajućih obrazaca za prijavu rada, zajedno s detaljnim uputama za pravilno popunjavanje samih obrazaca. Povjerenstvo za znanstveni rad studenata Grafičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu sastavilo je sljedeće dodatne upute za pisanje, tehničko opremanje i predaju studentskih radova:

1. Primjerak rada, to jest ispis cijelog pravilno prijavljenog rada na mrežnim stranicama Sveučilišta, dostavlja se odgovarajućem povjerenstvu sastavnice u uvezanome obliku (npr. spiralni uvez i plastične korice). Rad se tiska i uvezuje na papiru formata A4.
  2. Pri pisanju rada koristi se font Times New Roman ili Arial (veličina fonta: 10, 11 ili 12; prored: 1.5 ili 2, to jest 1,5 redaka ili dvostruki prored), s ispisom na samo jednoj stranici svakoga lista.
  3. Uz glavni tekst prilažu se numerirane slike (Slika 1, itd.) i/ili tablice (Tablica 1, itd.) koje mogu biti uključene u tekst ili tiskane na zasebnim listovima. Pritom se nazivi i opisi slika uvijek pišu ISPOD slike, a nazivi i opisi tablica IZNAD tablice. Slike i tablice u pravilu se stavljaju uz poglavlje Rezultati rada, no u opravdanom slučaju mogu se uključiti i u poglavlje Uvod ili u poglavlje koje opisuje materijal i metode, ispitanike i plan rada.
  4. Naslovna stranica mora sadržavati sljedeće elemente:

(a) na vrhu, u prvome redu, naziv „Sveučilište u Zagrebu“, a u drugome redu naziv sastavnice;

(b) u sredini stranice: u prvome redu ime i prezime autora, u drugome redu puni naslov rada;

(c) na dnu stranice „Zagreb, godina“.

1. Na sljedećoj se stranici upisuje: „Ovaj rad izrađen je u (upisati puni naziv ustrojbene jedinice – npr. zavoda, laboratorija) pod vodstvom (upisati akademsku titulu i ime i prezime mentora rada) i predan je na natječaj za dodjelu Rektorove nagrade u akademskoj godini (upisati tekuću akademsku godinu)“.
  2. Na sljedećoj stranici slijedi popis i objašnjenje kratica korištenih u radu (ako je to potrebno).
  1. Na sljedećoj stranici upisuje se «Sadržaj rada» koji uobičajeno sadrži sljedeće

podnaslove:

(a) Uvod,