Dodjeljene ULUPUH-ove nagrade za 2022. godinu

“ULUPUH-ovo priznanje za poseban doprinos ugledu Udruge dodjeljuje se Maji Strgar Kurečić za cjelokupno umjetničko djelovanje u 2022. godini s naglaskom na seriju izlaganja izložbe “KRAJOLICI BIJEGA / ESCAPE LANDSCAPES” koja je bila izložena u Tehničkom muzeju Nikola Tesla u Zagrebu, Gradskom muzeju Varaždin, Muzeju grada Koprivnice i Gradskom muzeju Virovitica te postigla veliki uspjeh na domaćoj i regionalnoj sceni. Maja Strgar Kurečić je fotografkinja i izvanredna profesorica fotografije na Grafičkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, Hrvatska. Fotografijom se bavi preko 25 godina. Dok se na početku svoje karijere uglavnom bavila reklamnom i reportažnom fotografijom, posljednjih nekoliko godina posvetila se projektima koji spadaju u područje apstraktne fotografije. Međunarodno priznanje stekla je svojim nedavnim projektima Other Worlds, Escape Landscapes i Floating Garden koji su osvojili mnoge međunarodne nagrade. Fotografije je izlagala na preko 50 skupnih i 20 samostalnih izložbi, održanih u zemlji i inozemstvu.”  U Nacionalnom muzeju moderne umjetnosti, ministrica kulture dr. sc. Nina Obuljen Koržinek i predsjednica ULUPUH-a dr. art. Ivana Bakal uručile Ulupuhove nagrade za 2022. godinu. Među nagrađenima je bila i naša bivša studentica, Petra Slobodnjak koja je dobila nagradu za najboljeg mladog autora.