Državna “Nagrada Ivan Filipović” dodijeljena projektnom timu ICT-AAC

Odbor za dodjelu “Nagrade Ivan Filipović”, imenovan odlukom Hrvatskog sabora, na sjednici održanoj 17. rujna 2015. godine, odlučio je o dodjeli godišnjih i nagrada za životno djelo za značajna ostvarenja u odgojnoobrazovnoj djelatnosti za 2014. godinu.

U području znanstvenog i stručnog rada, nagrada je dodijeljena skupini znanstvenika i stručnjaka okupljenih u projektni tim ICT-AAC. Projektni tim ICT-AAC djelovao je u okviru projekta “Kompetencijska mreža zasnovana na informacijsko-komunikacijskim tehnologijama za inovativne usluge namijenjene osobama sa složenim komunikacijskim potrebama”, zajedničkom projektu četiri fakulteta Sveučilišta u Zagrebu: FER-a, Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta, Grafičkog fakulteta i Filozofskog fakulteta, a koji je sufinancirao Fond za ulaganje u znanost i inovacije u okviru IPA komponente IIIc.