Uspjeh studentica Grafičkog fakulteta na radionici Blueprint

Blueprint radionica udruge EESTEC LC Zagreb održana  11. -22. siječnja 2024. godine , te je omogućila studentima bilo kojeg usmjerenja da upoznaju svijet UX/UI dizajna kroz različita predavanja i praktični projekt. Radionica je bila usmjerena na stvaranje digitalnih rješenja u svrhu povezivanja studenata na projektima koristeći alat Figma. Studenti su imali prilike čuti vrijedne komentare stručnog žirija, u kojem su bili prof. dr. sc. Jesenka Pibernik i doc. dr. sc. Filip Cvitić sa Grafičkog fakulteta, te voditelj Centra za karijere Sveučilišta u Zagrebu Marko Ljutić.

Prvo mjesto osvojila je Paula Srdanović, studentica Grafičkog fakulteta, s projektom CoLab. Studenti Tehničkog veleučilišta u Zagrebu Antonio Brkić, Francesco Marko Livaic, Luka Ivelić i Marin Juršić timski su izradili projekt Interligo i tako osvojili drugo mjesto. Treće mjesto je pripalo još jednoj studentici Grafičkog fakulteta, Tamari Gašparić, za projekt Kolegiraj.