Gostujuće predavanje dr.sc. Daive Sajek iz Litve

Pozivaju se djelatnici Grafičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu na predavanje izv. prof. dr. sc. Daive Sajek da će se u izvesti u sklopu ERASUS programa.

Predavanje će se održati u utorak 19. ožujka 2024. u predavaonici B Grafičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu s početkom u 15.20.

Gostujuća predavačica Dr. sc. Daive Sajek je izvanredna profesorica i voditeljica IT studia i znanstvenih istraživanja Kauno kolegija HEI, Fakulteta za tehnologije.

Visokoškolsko obrazovanje je ostvarila na Moscow State University of Graphic Arts, Russia (Magisterij znanosti) i Ukrainian Academy of Printing, Lviv, Ukraine (Doktorica znanosti).

Trenutno na Kauno kolegija HEI, Fakulteta za tehnologije obnaša funkciju Voditeljice IT studija i znanstvenog istraživanja, te izvodi nastavu na predmetima tiskarskih tehnologija, medijskoj produkciji i tržišnim medijima i digitalnim tehnologijama tiska.

Članica je sljedećih znanstvenih institucija:

• International Circle of Educational Institutes for Graphic Arts, Technology and Management (IC), member of Presidium;
  • Sectoral Professional committee of Printing, Publishing, TV and radio, Information services, Advertising and Marketing research (approved in June 2019), vice- chairman;
  • Association of Lithuanian Academic Publishers (LALA), member of Board;
  • Lithuanian Printers’ Association (LISPA), member.
  • Scientific Commites of the international conferencies: Innovations in Publishing, Printing and Multimedia technologies, ECOTechnologies (Kaunas University of Aplied Sciences. Kaunas, LT), International Printing technologies Symposium (Marmara University, Istanbul, TR), etc.
  • Expert of the professional education study programmes in KPMPC (Center of Qualifications and professional education development), Vilnius, LT (2019 – 2022).
  • Development of the Occuptional Standard for Graphic Technologies, Media and Advertising sector. Chairman of Expert‘s group, LT, (2017-2019);