Grafički fakultet osvojio 2. mjesto u nogometu na Turniru grafičara

Turnir grafičara nogometno je natjecanje u kojem sudjeluju grafičke tvrtke iz Zagreba, dok je Grafički fakultet već niz godina sudionik na ovim natjecanjima. Svakog proljeća se igra Liga grafičara, ali ove godine zbog velike zaposlenosti tvrtki nije bilo moguće organizirati Ligu pa se igrao Turnir. Na turnir se prijavilo 8 ekipa, podijeljenih u dvije skupine od po 4 ekipe. Dvije najbolje momčadi iz svake od skupina prolaze u polufinale, pobjednici prolaze u finale, dok ostale dvije momčadi igraju za 3. mjesto. Turnir je trajao dva dana, 11. i 12. lipnja.

Grafički fakultet našao se u skupini A, gdje su igrači našeg fakulteta ostvarili sve 3 pobjede. U polufinalu su naši igrači također pokazali snagu i potvrdili ulogu favorita. Nažalost, u finalima je pobijela ekipa Media 78 i osvojila zlato te prijelazni pehar sasvim zasluženo te im na tome čestitamo.

Moramo ovom prilikom pohvaliti organizaciju koja je bila besprijekorna te je zadnji dan bila osigurana ogromna količina hrane i pića, a našlo se i mjesta za jedno malo natjecanje u pucanju penala. Također, cijeli događaj prošao je u prijateljskoj atmosferi, bez imalo tenzija, ozljeda i grubih startova.

Pohvaljujemo studente Grafičkog fakulteta koji su sudjelovali u ovom natjecanju, pokazali srčanost, natjecateljski duh, dobru volju te osvojili pehar i srebrnu medalju za drugo mjesto. Također, nagrada za najboljeg strijelca otišla je u ruke našeg igrača.

Nadamo se da ćemo i ove jeseni nastaviti ovako dobru suradnju te se zahvaljujemo organizatoru, gospodinu dipl. ing. Martinu Matovu, koji je omogućio da Grafički fakultet igra na Turniru grafičara.

Utakmice i rezultati Grafičkog fakulteta:

Skupina A:
Grafički fakultet – Znanje | 11:0