Ljetni program obrazovnih savjetovanja i pripremnih tečajeva “Želim studirati u inozemstvu”

Ljetni program obrazovnih savjetovanja i pripremnih tečajeva „Želim studirati u inozemstvu“

Institut za razvoj obrazovanja kraj akademske godine obilje¾ava ljetnim programom za upis na studij u inozemstvu

Tijekom  lipnja Institut za razvoj obrazovanja (IRO) će informirati hrvatske studente i srednjoškolce o mogućnostima studiranja u inozemstvu kroz posebna tematska savjetovanja za društvene i tehničke znanosti.  Detaljne informacije dostupne su na internetskoj stranici www.iro.hr i Facebook zajednici Želim studirati u inozemstvu http://www.facebook.com/studiranje.u.inozemstvu.

Tijekom lipnja, srpnja i kolovoza u IRO-u će se održavati i intenzivni pripremni tečajevi za polaganje TOEFL iBT, GMAT i GRE testova. Ljetni intenzivni pripremni tečajevi su idealni za kandidate koji se na jesen planiraju prijaviti na programe stipendiranja i studija u inozemstvu s obzirom da više od 8 500 inozemnih sveučilišta i drugih institucija u 130 zemalja svijeta traži polaganje TOEFL iBT testa i drugih testova u okviru prijave na studij u inozemstvu.

Obrazovna savjetovanja s bivšim studentima inozemnih sveučilišta i obrazovnom savjetnicom IRO-a održavaju se u prostorijama Instituta za razvoj obrazovanja, Preradovićeva 33, 10000 Zagreb, prema sljedećem rasporedu:

• Četvrtak, 14.06.2012. u 18.30 sati: Vodič kroz studij u inozemstvu, Sandra Dobrić, obrazovna savjetnica u IRO-u
  • Utorak, 19.06.2012. u 18.30 sati: Diplomski i poslijediplomski studij u društvenim znanostima u SAD-u, Richelle Bernazolli, University of Illinois at Urbana-Champaign
  • Četvrtak, 21.06.2012. u 18.30 sati: Diplomski i poslijediplomski studij u tehničkim znanostima u inozemstvu, Domagoj Babić, University of California, Berkeley

Predavanja se održavaju na hrvatskom jeziku, osim savjetovanja “Diplomski i poslijediplomski studij u društvenim znanostima u SAD-u” koje se održava na engleskom jeziku. Ulaz na sva događanja je slobodan uz obaveznu prethodnu predbilježbu na iro@iro.hr