Međunarodni natječaj “Gender Equality in the Private Sector “

Udruge Open Regional Fund-  Legal Reform, GIZ (  The Deutsche Gesellschaft für Internationale
Zusammenarbeit) and UN Women/Albania najavljuju natječaj “Gender Equality in the Private Sector ” , kao potporu za istraživački projekt udruge The German
Association of Female Lawyers (Deutscher Juristinnenbund, DJB), koji provode studiju o ravnopravnosti spolova i zapošljavanju žena na najboljim rukovodećim radnim mjestima u Njemačkoj te na svjetskoj razini. Natjecanje nastoji podići svijest i zalaže se za uspostavu dijaloga  u području ravnopravnosti spolova.

Podobnosti, uvjeti i nagrada
Pozvani su studenti preddiplomskog, diplomskog te doktorskog studija, kao i asistenti, docenti,  (Pravni fakulteti, Ekonomski fakulteti, Političke znanosti, Grafički dizajn i umjetnosti) da izraze  svoj doživljavaj tematike te daju prijedlog kako bi se postiglo  izjednačeno zapošljavanje spolova u privatnom sektoru .

Prijedloge treba dostaviti u jednom od sljedećih oblika:

• Akademski tekst 5-10 stranice;
  • Likovno rješenje  (slikarstvo, grafički dizajn, fotografija i skulptura).

Kriteriji za ocjenu prispjelih prijedloga bit će:

• poštivanje zadane teme
  • kreativnost i originalnost
  • relevantnost i jasnoća poruke
  • akademski i umjetnički izražaj

Pobjednik će dobiti nagradu koja se sastoji od online-publikacije i mogućnosti  prezentiranja tekstualnog / ili umjetnička djela.

Rok za podnošenje prijedloga na natječaj je 1. svibnja 2012. godine, a rezultati na natjecanjima bit će objavljen početkom srpnja 2012. godine.

Za slanje zahtjeva za sudjelovanje ili za dodatne informacije o natječaju molimo da se obratite: gendercompany@gmail.com