Mjeriteljstvo u tisku i periferna tiskarska oprema – novi sveučilišni udžbenik

Grafički fakultet Sveučilišta u Zagreb bogatiji je za još jedan, iznimno vrijedan sveučilišni udžbenik. Iz tiska je izašao udžbenik izv. prof. dr. sc. Igora Majnarića „Mjeriteljstvo u tisku i periferna tiskarska oprema“ istoimenog kolegija koji se sluša na 3. semestru diplomskog studija grafičke tehnologije.

Svečana promocija održana je u petak, 16. prosinca 2022. u prostorima Grafičkog fakulteta. Na samom početku, sve prisutne pozdravio je prof. dr. sc. Klaudio Pap, dekan fakulteta, istaknuvši izniman značaj i vrijednost ove knjige.

S obzirom da knjiga pokriva uistinu opsežno područje te da u knjizi obrađuje gotovo svi dijelovi koji se mogu mjeriti unutar grafičke industrije i recenzenti dolaze iz različitih znanstvenih područja. Knjigu se recenzirali:

• prof. dr. sc. Željko Alar s Fakulteta strojarstva i brodogradnje Sveučilišta u Zagrebu.
  • prof. dr. sc. Nemanja Kašiković, s Fakulteta tehničkih nauka, Departman za grafičko inženjerstvo, Univerzitet u Novom Sadu.
  • prof. dr. sc. Tomislav Cigula s Grafičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu,
  • doc. dr. sc. Katarina Itrić Ivanda, s Grafičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.