Multimedijalno natjecanje “Migranti u Europi”

Početkom veljače Europska komisija, DG HOME, pokrenula je multimedijalno natjecanje pod nazivom “Migranti u Europi”, usmjereno prema obrazovnim ustanovama (školama i fakultetima) umjetničkog i komunikacijskog usmjerenja.

Cilj natjecanja ponajprije je pružiti učenicima i studentima spomenutih disciplina mogućnost izraziti svoje stavove i mišljenja o danas vrlo aktualnom pitanju migranata u europskom društvu.

U privitku možete pronaći službeno izvješće za medije odobreno od strane Europske komisije.

Natjecanjem su obuhvaćene tri kategorije:

– posteri
– fotografija
– video

Po završetku natjecanja, 30 finalista iz cijele Europe bit će pozvano u Bruxelles na završnu ceremoniju dodjele nagrada pobjedničkim radovima.

Ustanove čiji učenici/studenti osvoje prve nagrade u spomenutim kategorijama, kao i prvu nagradu u javnom glasovanju, primit će novčanu nagradu u iznosu od 10,000 EUR.

Krajnji rok za podnošenje radova je 21. lipnja 2013.

Više informacija dostupno je na službenoj web stranici projekta:

Za sve dodatne informacije molimo vas da kontaktirate koordinatora projekta za Hrvatsku:

Petra Brandelek

Regionalni centar zaštite okoliša za Srednju i Istočnu Europu