Natječaj European BEST Engineering Competition u Zagrebu

BEST Zagreb, Hrvatska organizirat će od  1. kolovoza 2012. do  8. kolovoza 2012. najveće studentsko inženjersko natjecanje u Europi,  EBEC (eng.  European BEST Engineering Competition ). Natjecanju će prisustvovati preko 200 studenata tehničko-tehnoloških fakulteta sa 90 sveučilišta iz 30 zemalja.

Natjecatelji, pobjednici nacionalnih i regionalnih natjecanja, dolaze na  EBEC  i svojim svježim pristupom te kreativnim idejama rješavaju postavljene probleme u dvjema kategorijama:  Team Design  (praktična rješenja s fizičkim prototipom) i  Case Study  (hipotetska rješenja za realne probleme).

Posljednje izdanje  EBEC -a, koje se održalo u Istanbulu u Turskoj 2011. godine, okupilo je preko 200 studenata s tehničkih sveučilišta diljem Europe. Sveukupno, 11 međunarodnih i lokalnih partnera podržalo je događaj, dok su u samom finalu sudjelovala 104 studenta, odnosno 26 najboljih timova. Ovogodišnje  EBEC -ovo finale postavilo je visok standard za sljedeću godinu.
Punu podršku BEST-u Zagreb u organizaciji EBEC-a 2012. godine pružio je i rektor Sveučilišta u Zagrebu, prof.dr.sc. Aleksa Bjeliš.

BEST (Board of European Students of Technology)  je nepolitička i neprofitna organizacija studenata tehničkih, tehnoloških i prirodoslovnih fakulteta. Provedbom i razvijanjem svojih osnovnih aktivnosti,  BEST  potiče mobilnost preko milijun studenata širom Europe istovremeno im pružajući mogućnost profesionalnog razvitka i podrške u karijeri.

Više:   www.best.eu.org http://ebec.best.eu.org .

Prilog: Punu podršku BEST-u Zagreb u organizaciji EBEC-a 2012. godine pružio je i rektor Sveučilišta u Zagrebu, prof.dr.sc. Aleksa Bjeliš.