Natječaj za stipendije za sudjelovanje na konfernciji “Europski Forum Alpbach”

Otvoren je natječaj za 500 stipendija za sudjelovanje na najznačajnijoj austrijskoj ljetnoj konferenciji Europski Forum Alpbach (EFA: www.alpbach.org/index.php?id=1222), koja se održava od 18. kolovoza do 3. rujna 2011. godine u mjestu Alpbach u austrijskoj pokrajini Tirol.

Krovna tema ovogodišnjeg Foruma je “Justice – Responsibility for the Future”. Europski Forum Alpbach je skup 7 simpozija, 16 seminara i 5 ljetnih škola na kojima svake godine sudjeluje oko 3000 ljudi, među kojima je 500 stipendista ponajviše iz zemalja jugoistočne Europe. Dobna struktura sudionika je raznolika.  Predavači, voditelji i diskutanti su europski i svjetski istaknuti znanstvenici, profesori, stručnjaci iz prakse, gospodarstvenici i državnici.

Natječaj je otvoren do 26. travnja 2011. godine. Prijaviti se mogu redovni i izvanredni studenti diplomskih i poslijediplomskih studija u dobi do 30 godina sa svih fakulteta u Republici Hrvatskoj, kao i mladi ljudi koji su nedavno diplomirali. Stipendija za studente iz Republike Hrvatske pokriva troškove sudjelovanja (kotizaciju), smještaja, a od ove godine i džeparac (17,- eur/dan). Ukupna vrijednosti jedne pune stipendije je cca. 1.600,- eur.

Po želji, studenti se mogu prijaviti ili za sudjelovanje na simpozijima i seminarima (trajanje 2,5 tjedna) ili za sudjelovanje na jednoj od ljetnih škola (trajanje: 1 ili dva tjedna).

Na Forumu se također može sudjelovati i privatno. Tu priliku svake godine iskoristi nekolicina nastavnih djelatnika različitih fakulteta iz Republike Hrvatske.

Na ovogodišnji politički simpozij Foruma pozvan je i predsjednik Republike Hrvatske prof. dr. sc. Ivo Josipović, koji također podupire rad Kluba Alpbach Hrvatske i pokrovitelj je konferencije “EFA Network: SEE Regional Meeting” koja će se održati ove godine u Zagrebu.

Prilog

Kontakt: