Natječaj za izradu idejnog rješenja

Sveučilište u Zagrebu, Grafički fakultet raspisuje:

Natječaj za izradu idejnog rješenja izgleda štanda i promotivnih materijala Grafičkog fakulteta na 19. Smotri Sveučilišta u Zagrebu 14. i 15. studenoga 2014.

Na Smotrama Sveučilišta, studenti Grafičkoga fakulteta imaju priliku realizirati svoja kreativna rješenja i kroz svoju viziju prezentirati Grafički fakultet budućim studentima.Štandovi i promotivni materijali Grafičkoga fakulteta na dosadašnjim Smotrama više puta su nagrađivani. Stoga sudjelovanje na Smotri predstavlja odličnu referencu i priliku za prezentaciju vlastitih vještina u području vizualnih komunikacija.

Uvjeti natječaja
Natječaj je otvoren za sve studente Grafičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Zadatak je na kreativan i inovativan način prezentirati djelatnost Grafičkog fakulteta kako bi se informiralo i zainteresiralo buduće studente za upis na Fakultet. Idejno rješenje treba sadržavati vizualnu prezentaciju osnovnih karakteristika izgleda štanda i promotivnog materijala te tekstualni opis u kojem je detaljno objašnjen koncept kampanje. Prezentacija izgleda štanda i promotivnih materijala može biti izvedena obliku detaljnih skica, tehničkih crteža, digitalno generiranih dvodimenzionalnih i trodimenzionalnih vizualizacija te maketa.

Rok za predaju idejnih rješenja je srijeda, 15. listopada 2014. do 12:00h

Žiri sastavljen od djelatnika Grafičkog fakulteta odabrati će pobjednike natječaja koji će biti objavljeni na strancama Fakulteta (www.grf.unizg.hr) do petka, 17. listopada 2014. Autor/i pobjedničkog rješenja obvezuje/u se da će, u dogovoru s Grafičkim fakultetom, napraviti eventualnu doradu i prilagodbu rješenja i realizirati ga na vrijeme za Smotru (do 10. studenoga 2014.). Grafički fakultet pokriti će materijalne troškove realizacije u ukupnom iznosu do 10000 kn te pružiti tehničku podršku autoru/ima rješenja. Ukoliko troškovi realizacije premašuju navedeni iznos , autor/i će u dogovoru s Fakultetom prilagoditi rješenje. U slučaju da žiri ocijeni da niti jedno rješenje nije izvedivo ili ne zadovoljava kvalitetom, neće se proglasiti pobjednici te se natječaj poništava.

Uz priliku da realizira svoje rješenje, pobjedniku natječaja uručiti će se i novčana nagrada u iznosu od 1200 kn po završetku realizacije (17. studenoga 2014.). U slučaju odbijanja realizacije rješenja ili nepotpune realizacije, Fakultet zadržava pravo pobjedniku uskratiti novčanu nagradu te odabrati drugo rješenje za realizaciju.

Natječajna dokumentacija predaje se u tajništvu fakulteta gđi. Dubravki Topić Čizmadija u utorak, 14. listopada i srijedu, 15. listopada između 09:00 i 12:00 h. Predajom natječajne dokumentacije sudionici se slažu s uvjetima natječaja. Sudionici natječajnu dokumentaciju predaju u dvije zapečaćene kuverte: jednu s idejnim rješenjem te jednu s osobnim podacima (ime i prezime, godina studija, e-mail adresa). U slučaju više autora, potrebno je za svakog navesti osobne podatke. Kuverta s idejnim rješenjem treba sadržavati:

• prezentaciju idejnog rješenja (vizualizacije i tekstualni opis) u tiskanom obliku (ispis na A4 ili A3 formatu)
  • prezentaciju idejnog rješenja u digitalnom obliku na CD-u

VAŽNO: tiskani materijali ili CD ne smiju sadržavati informaciju o autoru!

Napomene:

• Više autora može sudjelovati u izradi jednog idejnog rješenja, pri čemu međusobno dijele novčanu nagradu
  • Idejna rješenja trebaju biti izvediva unutar zadanih vremenskih i financijskih okvira
  • izgled svih materijala trebao bi biti konzistentan i uklapati se u poruku koju nastojite prenijeti svojim idejnim rješenjem
  • Predloženi koncept treba biti povezan s djelatnostima Grafičkog fakulteta
  • U promotivnim materijalima i na štandu potrebno je predvidjeti mjesto za logotip Grafičkog fakulteta
  • Uz sam izgled štanda i materijala moguće je predložiti i ostale aktivnosti koje će animirati posjetitelje štanda
  • Brošura s osnovnim informacijama o Grafičkom fakultetu predstavlja jedini obavezni promotivni materijal, autori imaju slobodu osmisliti  ostale promotivne materijale
  • Na štandu je moguće korisiti opremu Grafičkog fakulteta (npr. TV/monitor/projektor za projekciju videa, fotoaparat, stativ, manje instrumente, …)

Fotografije i materijale s dosadašnjih Smotri Sveučilišta možete pogledati na sljedećim poveznicama:

Sve upite vezane uz natječaj možete slati putem elektroničke pošte na natjecaj@grf.hr

Zagreb, 1. listopada 2014.