NATJEČAJ ZA RADNA MJESTA

1. za izbor jednoga izvršitelja (m/ž) na suradničko radno mjesto – viši asistent, u znanstvenom području društvenih znanosti, znanstvenom polju informacijskih i komunikacijskih znanosti, na Sveučilištu u Zagrebu Grafičkom fakultetu, na određeno vrijeme (najdulje četiri godine), u punom radnom vremenu,

2. za izbor jednoga izvršitelja (m/ž) na suradničko radno mjesto  – viši asistent, u znanstvenom području tehničkih znanosti; znanstvenom polju grafičke tehnologije, na Sveučilištu u Zagrebu Grafičkom fakultetu, na određeno vrijeme (najdulje četiri godine), u punom radnom vremenu.

Pristupnici trebaju ispunjavati uvjete propisane Zakonom o visokom obrazovanju i znanstvenoj djelatnosti („Narodne novine“ broj 119/2022).

Uz prijavu za radno mjesto pod rednim brojem 1 pristupnici trebaju priložiti:

• izvornik životopisa (u trećem licu) s potpisom i najosnovnijim biografskim podacima,
  • dokaz o stečenom akademskom stupnju doktora znanosti iz područja društvenih znanosti, znanstvenoga polja informacijskih i komunikacijskih znanosti,
  • prikaz znanstvene, nastavne i stručne djelatnosti.
  • dokaz o državljanstvu (strani državljani su dužni priložiti dokaz o poznavanju hrvatskoga jezika na naprednoj razini).

Uz prijavu za radno mjesto pod rednim brojem 2 pristupnici trebaju priložiti:

• dokaz o stečenom akademskom stupnju doktora znanosti iz područja tehničkih znanosti, znanstvenoga polja grafičke tehnologije,
  • prikaz znanstvene, nastavne i stručne djelatnosti.

Prijave na natječaj i dokazi o ispunjavanju uvjeta se podnose u elektroničkom obliku ( u jednom pdf-u), na e-mail adresu: ured.dekana@grf.unizg.hr

Prijava na natječaj treba sadržavati naznaku „Za natječaj – viši asistent/uz naznaku područja i polja u kojemu se bira viši asistent“.

Zakašnjele i nepotpune prijave se neće razmatrati.
Natječaj je otvoren 30 dana od dana objave.

O rezultatima natječaja pristupnici će biti obaviješteni u zakonskom roku, putem poveznice Sveučilišta u Zagrebu Grafičkoga fakulteta https://www.grf.unizg.hr/natjecaji/

Podnošenjem prijave na natječaj pristupnici su izričito suglasni da Sveučilište u Zagrebu Grafički fakultet kao voditelj zbirke osobnih podataka može prikupljati, koristiti se i dalje obrađivati podatke u svrhu provedbe natječajnoga postupka suglasno propisima koji uređuju zaštitu osobnih podataka.

Svi pristupnici koji se u prijavi na natječaj pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnim propisima pod jednakim uvjetima, dužni su, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i svu propisanu dokumentaciju prema posebnom zakonu.

Pristupnici koji ostvaruju pravo na prednost pri zapošljavanju prema Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji  (NN br. 121/17 i   98/19) i Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata (NN br. 84/21) uz prijavu na natječaj dužni su, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i sve potrebne dokaze dostupne na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja: https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje-843/843.

Pristupnici koji ostvaruju pravo na prednost pri zapošljavanju sukladno članku 48.f  Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata (NN br. 33/92-148/13), osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, dužni su priložiti i odgovarajući dokaz o navedenom statusu.

Pristupnici koji ostvaruju pravo na prednost pri zapošljavanju sukladno članku 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (NN br. 157/13 – 32/20), osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, dužni su priložiti i dokaze propisane navedenim zakonom.

Dekan

prof. dr. sc. Klaudio Pap