Natječaj za stipendije Naumann-Etienne Foundation

Naumann-Etienne Foundation dodjeljuje stipendiju za (poslije)diplomski studij (master’s degree) u trajanju od jedne do dvije godine na Georgia Institute of Technology (Georgia Tech) u Atlanti u SAD-u, i to iz područja:

1. industrijskog inženjeringa (industrial engineering)
2. informatike (information and computer science)
3. elektrotehnike (electrical engineering)
4. biomedicine (biomedical engineering)

Za stipendiju se mogu natjecati kandidati sa završenim preddiplomskim studijem s izvrsnim akademskim postignućima, dobrim znanjem engleskog jezika (TOEFL-Test najmanje 220 bodova) uz uvjet da zadovoljavaju sve uvijete na izabranom smjeru na Georgia Tech-u što najčešće uključuje i položen GRE test.

Stipendija iznosi najviše U.S.$1000 mjesečno (može biti umanjena ukoliko student ostvari pravo na dohodak kao predavač ili asistent), a godišnja naknada za troškove putovanja između matične zemlje i stranog sveučilišta iznosi najviše U.S.$1500. Stipendist je oslobođen plaćanja školarine. Radi ostvarenja daljnje potpore potrebno je nakon završetka prve godine podnijeti izvještaj o ostvarenom studijskom radu.

Rok za prijavu: 5. studenoga 2010.

Više: Sveučilište u Zagrebu