Obavijest o radionici – EPE projekt

Od 18. – 22. ožujka 2024. na Sveučilištu u Zagrebu Grafičkom fakultetu se održala druga radionica u okviru EPE projekta.
EPE projekt je pokrenut od strane ESAD GV (École Supérieure d’Art et Design de Grenoble/Valence) s ciljem razvoja alata otvorenog koda za grafički dizajn. U početnoj fazi su suradnici bili Hexagone arts & sciences national stage (Grenoble), Esisar (Valence School of Embedded Systems Engineering, INPG) i Pagora (School of Paper and Printed Communication Engineering, INPG). Krajem 2023. godine započeo je projekt financiran od strane Europske unije kojim je proširena mreža suradnika u geografskom i multidisciplinarnom smislu. Istraživački konzorcij je s već spomenutim ustanovama proširen sa Sveučilištem u Sfaxu, odjelom vizualnog dizajna, 4C istraživačkim centrom iz Tunisa, našim fakultetom te Sveučilištem ekonomije, odjel grafičkog dizajna iz Izmira, Turska. Više o projektu možete pronaći na mrežnoj stranici: https://epe.esad-gv.fr/.

Obavijesti o održanoj radionici možete preuzeti na hrvatskom i na engleskom jeziku