Odluka o pokretanju postupka izbora predloženika u počasno zvanje professor emeritus

SVEUČILIŠTE U ZAGREBU

GRAFIČKI FAKULTET
KLASA: 003-08/12-01/01
URBROJ: 251-80-12-4/1

Zagreb, 30. siječanja 2012.

Na temelju članka 19., stavka 1. Statuta Grafičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu (pročišćeni tekst), na sjednici Fakultetskog vijeća Grafičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, održanoj 30. siječnja 2012. godine donesena je sljedeća

ODLUKA

unutar kvote (1 mjesto za Grafički fakultet Sveučilišta u Zagrebu za pet akademskih godina – (2009./2010. do 2013./2014.)

I

Sukladno Pravilniku o dodjeli počasnog zvanja professor emeritus, kojeg je Senat Sveučilišta u Zagrebu donio 12. listopada 2010. godine (dalje: Pravilnik) i Odluke o pokretanju postupka izbora predloženika u počasno zvanje professor emeritus u akademskoj godini 2011./2012. (dalje: Odluka), pokrenut je postupak izbora u počasno zvanje professor emeritus za ak. god. 2011./2012. temeljem kojeg sastavnice Sveučilišta u Zagrebu mogu dostaviti prijedlog predloženika za počasno zvanje professor emeritus, za ak. god. 2011./2012.

II

Imenuju se članovi Povjerenstva za razmatranje prijedloga za izbor predloženika u počasno zvanje professor emeritus za akademsku godinu 2011./2012., unutar kvote ( 1 mjesto za Grafički fakultet Sveučilišta u Zagrebu za pet akademskih godina) dalje:

Povjerenstvo, u sastavu:

1. prof. dr. sc. Miroslav Gojo, redoviti profesor u trajnom zvanju, predsjednik
    Povjerenstva,
2. prof. dr. sc. Mario Plenković, redoviti profesor, član Povjerenstva.
3. prof. dr. sc. Vilko Žiljak, redoviti profesor u trajnom zvanju, član
    Povjerenstva,

III

Počasno zvanje i titula professor emeritus može se dodijeliti umirovljenom redovitom profesoru Sveučilišta u Zagrebu u trajnom zvanju.

IV

Prijedlog za predloženika za počasno zvanje professor emeritus može podnijeti znanstveno-nastavni zaposlenik GRF-a, uz supotpis podrške prijedloga najmanje dvoje znanstveno-nastavnih zaposlenika GRF-a, najkasnije do 10. veljače 2012. godine.

Prijedlog predlagatelja treba sadržavati:
– detaljan životopis i popis radova predloženika,
– opis njegovih posebnih zasluga iz kojeg je vidljivo da predloženik ima posebne zasluge za razvitak i napredak Sveučilišta te priznati međunarodni i domaći znanstveni/umjetnički, stručni i pedagoški doprinos, bogatu publicističku djelatnost, bogato iskustvo u organiziranju međunarodnih znanstvenih/umjetničih ili strukovnih skupova, podatak je li predloženik dobitnik značajnijih domaćih ili međunarodnih nagrada i odličja te je li obnašao najvažnije funkcije na Sveučilištu ili visokom učilištu,
– predloženikovu suglasnost za izbor.

V

Zadaća Povjerenstva jest preuzeti prijedloge za izbor predloženika, s pratećom dokumentacijom i do 18. veljače 2012. godine pripremiti prijedlog odluke (izvješće) za Fakultetsko vijeće Grafičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu (u veljači 2012. godine).

VI

Pravilnik o dodjeli počasnog zvanja professor emeritus, kojeg je Senat Sveučilišta u Zagrebu donio 12. listopada 2010. godine je objavljen na mrežnim stranicama Sveučilišta u Zagrebu.

Dekanica:

Prof. dr. sc. Diana Milčić