Odluka o pokretanju postupka za izbor dekana/ice

SVEUČILIŠTE U ZAGREBU
GRAFIČKI FAKULTET
Zagreb, Getaldićeva 2
KLASA: 003-08/13-01/05
URBROJ: 251-80-13-1
Zagreb, 11. ožujka 2013.

Na temelju članka 19., stavka 1. Statuta Grafičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu (pročišćeni tekst), na 5. redovitoj sjednici Fakultetskog vijeća Grafičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, održanoj 11. ožujka 2013. godine donesena je sljedeća

ODLUKA

I

Pokreće se postupak za izbor dekana/ice Grafičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu za mandatno razdoblje od tri akademske godine, tj. za 2013./2014., 2014,./2015. i 2015./2016. akademsku godinu.

II

Za dekana/icu može biti izabran/a zaposlenik/ca Grafičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu u znanstveno-nastavnom zvanju redovitog/e odnosno izvanrednog/e profesora/ice.

III

Sveučilište u Zagrebu Grafički fakultet upućuje poziv zaposlenicima koji ispunjavaju uvjete za izbor dekana/ice da podnesu prijedlog, uz koji su dužni dostaviti stručni životopis i program rada.

Imenuje se Povjerenstvo za izbor dekana/ice u sastavu:

1. Prof. dr. sc. Darko Babić, predsjednik,
2. Izv. prof. dr. sc. Vesna Džimbeg-Malčić, članica,
3. Izv. prof. dr. sc. Mirela Rožić, članica.

(Napomena: Član Povjerenstva ne smije biti predloženik za dekana/icu.)

V

Prijedlozi se dostavljaju  Fakultetskom vijeću Grafičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu putem Povjerenstva za izbor dekana/ice, u roku od 15 dana od dana objave ove odluke na mrežnoj stranici i oglasnoj ploči Grafičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.
Prijedlozi (4 primjerka u tiskanom obliku i 1 primjerak na CD-u) se dostavljaju u Urudžbeni zapisnik Grafičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, u zatvorenoj omotnici, s naznakom: Sveučilište u Zagrebu Grafički fakultet, Za izbor dekana/ice, „Prijedlog“.

VI

Povjerenstvo za izbor dekana/ice će, u roku od osam dana od isteka roka za slanje prijedloga, izraditi izvješće o pristiglim prijedlozima i primjerak izvješća (1 primjerak u tiskanom obliku i 1 primjerak na CD-u) dostaviti Fakultetskom vijeću Grafičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

VII

Predloženici čiji prijedlozi zadovoljavaju formalne uvjete za izbor dekana/ice bit će pozvani, na sljedećoj sjednici Fakultetskog vijeća Grafičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, usmeno izložiti program rada pred Fakultetskim vijećem.

VIII

Prijedlozi koji dobiju suglasnost Fakultetskog vijeća natpolovičnim brojem ukupnog broja članova javnim glasovanjem, upućuju se Senatu koji će na prijedlog  Rektora, u roku od mjesec dana odlučiti o davanju suglasnosti na uredno podnesen zahtjev.

Dekanica:

Prof. dr. sc. Diana Milčić