Posjeta Dr. Wilca de Groota, direktora IGT Instituta Grafičkom fakultetu

13. listopada 2016. godine

Direktor IGT instituta iz Nizozemske Dr. Wilco de Groot posjetio je ovaj tjedan Grafički fakultet. Bliska suradnja dviju institucija započela je 2015. godine sklapanjem ugovora o suradnji koji je obnovljen ove godine. U sklopu dogovorene suradnje IGT institut je na Grafičkom fakultetu instalirao pilot-uređaje za ispitivanje ljepljivosti tiskarske boje AIC2-5, te je zaposlio grafičkog inženjera Dominika Kapovića da na njima provodi testiranja prije stavljanja uređaja na tržište. Dobiveni rezultati poslužit će za pripremu ISO standarda o testiranju ljepljivosti tiskarske boje kojeg priprema IGT institut.

posjeta

Dr. Wilca de Groota je primio dekan Grafičkog fakulteta Prof. Klaudio Pap sa suradnicima Prof. Brankom Lozo i Dipl. ing. Dominikom Kapovićem, te su dogovoreni daljnji oblici suradnje poput predavanja, seminara i radionica. U sklopu posjete Dr. de Groot je održao predavanje na temu Printability testing.  Posjeta Dr. de Groota protekla je u u godnom radnom okruženju, uz obilazak laboratorija fakulteta.