Poziv studentima da se uključe u Klub čitača Sunca za mlade u sklopu projekta “Moje pravo na pokret, govor i čitanje”

Klub čitača Sunca za mlade

Od prosinca 2022. godine planiramo krenuti s aktivnosti “Klub čitača za mlade” u sklopu projekta “Moje pravo na pokret, govor i čitanje” – razvoj pred čitalačkih i čitalačkih sposobnosti kod djece i mladih s teškoćama u razvoju (UP.02.1.1.15.0028). Projekt je sufinanciran u sklopu programa Europski strukturni i investicijski fondovi, Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020., Europski socijalni fond, a provodi se od 6. srpnja 2022. do 6. srpnja 2023. godine

Projekt provodi Centar za edukaciju i savjetovanje Sunce na području Grada Zagreba i Zagrebačke županije.

Radionice za mlade

• u grupi će se odraditi 20 tematskih razrađenih radionica s razradom teme uz primjenu različitih knjiga i priča
  • trajanje jedne radionice je 60 min
  • 10 mladih/sudionika

CILJEVI:

Kroz čitanje kod mladih osoba povećati razinu samopouzdanja i kritičkog razmišljanja, te komunikacija o emocijama, empatiji i društvenoj odgovornosti vezano uz teme koje će potaknuti pojedina knjiga.

SVRHA:

Kroz ove radionice mladi će imati priliku osvijestiti na koji način se trebaju konstruktivno nositi s različitim životnim izazovima i kako mogu iste razriješiti.

Radionice su zamišljene na način da upoznaju mlade s osnovnim načinima motiviranja i pobuđivanja interesa za čitanje i čitalačke aktivnosti. Mladi će imati priliku naučiti niz “čitalačkih” aktivnosti i metoda koje će primjenjivati u svom obrazovanju.

ODRŽAVANJE RADIONICA

Grupe ćemo održavati 1x tjedno u trajanju od sat vremena. Ponedjeljkom u 18:30, na adresi Ulica Stjepana Bencekovića 19, 3. kat. Početak prve radionice je u ponedjeljak, 12.12.2022. godine u 18:30h.

VODITELJICA RADIONICA ZA MLADE

Vesna Totić, dipl. socijalna radnica

Pozivamo sve mlade da nam se pridruže na projektu “ Moje pravo na pokret, govor i čitanje”

SUDJELOVANJE SE NE NAPLAĆUJE!

Ukoliko imate još neka pitanja slobodno se obratite voditeljici radionica Vesni Totić na : vesna.totic@ti-si-sunce.hr

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

Projekt sufinancira Ministarstvo kulture i medija.

Sadržaj objave isključiva je odgovornost Centra za edukaciju i savjetovanje Sunce.

“Stajališta izražena u ovom programu isključiva su odgovornost Centra za edukaciju i savjetovanje Sunce i ne odražavaju nužno stajalište Ministarstva kulture i medija.

Za više o EU fondovima: www.esf.hr www.strukturnifondovi.hr