Program stipendija Romskog obrazovnog fonda

Romski obrazovni fond (Roma Education Fund – REF) nudi program stipendiranja za romske studente.

Najraniji rok za prijavu: 30. travnja 2011.

Cilj Romskog obrazovnog fonda (REF) je da doprinese smanjenju jaza između rezultata obrazovanja kod romskog i neromskog stanovništva, kroz strategije i programe koji pružaju podršku kvalitetnom obrazovanju Roma uključujući i desegregaciju obrazovnih susatava. Osnovni cilj Romskog obrazovnog fonda je pružanje podrške kreiranju i sprovođenju strategija obrazovanja koje doprinose uključenju Roma u obrazovne sustave.

Jedan od programa koji Romski obrazovni fond implementira je Stipendijski program za Rome studente visokoškolskog obrazovanja.

REF Stipendijski program je najveći Stipendijski program koji pruža potporu studentima Romima koji žele upisati ili su već upisani na sveučilište.

Program se sastoji od četiri komponente:

• Roma Memorial University Scholarship Program (RMUSP) pruža otvoreni natječaj zasnovan na akademskim zaslugama za romske studente/ice koji/e su državljani/nke Albanije, Bosne i Hercegovine, Bugarske, Hrvatske, Republike Češke, Mađarske, Kosova, Makedonije, Crne Gore, Rumunije, Srbije, Slovačke ili Turske. Kandidati koji zadovoljavaju kriterije moraju biti upisani na redovni preddiplomski, diplomski ili doktorski studij na akreditiranim i priznatim sveučilištima u svojoj domovini ili državi boravka. – rok za on-line30. travnja 2011.; detaljnije ovdje;

prijavu:

• Law and Humanities Program (LHP) pruža otvoreni natječaj zasnovan na akademskim zaslugama za romske studente/ice koji/e su državljani/nke Ukrajine, Moldavije i Rusije;
  • Roma Health Scholarship Program (RHSP) pruža otvoreni natječaj zasnovan na akademskim zaslugama za romske studente/ice koji/e su državljani/nke Bugarske, Makedonije i Srbije;
  • Roma International Scholar Programme (RISP) je dizajniran da pruži djelimičnu podršku romskim studentima/cama koji/e su državljani/nke jedne od sljedećih država: Albanije, Bosne i Hercegovine, Bugarske, Hrvatske, Republike Češke, Mađarske, Kosova, Makedonije, Moldavije, Crne Gore, Rumunije, Rusije, Srbije, Slovačke, Turske ili Ukrajine, radi stjecanja preddiplomskog, diplomskog, doktorskog i poslijedoktorskog obrazovanja redovnih studenata na priznatom i dobro uspostavljenom sveučilištu izvan svoje domovine ili države boravka. Natječaj če biti otvoren od 15. lipnja do 15. rujan 2011.

Kontakt za dodatne informacije:

Merziha Idrizi
E-mail: midrizi@romaeducationfund.org