Punopravno sudjelovanje Republike Hrvatske u Programu za cjeloživotno učenje i programu Mladi na djelu koje će započeti u akademskoj godini 2011./2012.

Svečana konferencija obilježavanja početka punopravnog sudjelovanja najavljena je za 10. studenog 2010. godine. Posebno napominjemo važnost ove obavijesti za program Erasmus, jer sada u pregovorima oko potpisivanja Erasmus bilateralnih sporazuma partnerskim sveučilištima možete naglasiti da od 2011./2012.

Sveučilište u Zagrebu može prihvatiti njihove studente i nastavnike u okviru Erasmus programa i da mogu biti financirani iz Erasmus programa.