Rezultati natječaja za vizualni identitet Slavonskog Broda

U nedjelju, 23. siječnja 2011., točno u ponoć, završilo je elektroničko glasovanje za izbor najboljeg rješenja slogana i vizualnog identiteta grada Slavonskog Broda. Glasovanju je pristupilo ukupno 3.622 glasača, a glasovanje se vršilo tijekom protekla tri dana.

Najveći broj elektroničkih glasova dobili su prijedlozi rješenja pod slijedećim šiframa:

rješenje pod šifrom 11¸    1.224 glasa,

rješenje pod šifrom 29      747 glasa

rješenje pod šifrom 49      660 glasa.

Kada se elektroničkim glasovima (koji se tretiraju kao glas jednog člana ocjenjivačkog suda) dodaju glasovi članova prosudbene komisije (Mirko Duspara, predsjednik TZ; Hrvoje Andrić, predsjednik Gradskog vijeća; Stjepan Balen i Hrvoje Špicer, članovi Turističkog vijeća; Renata Tomljenović i Ivo Kunst; Institut za turizam; Jesenka Pibernik, Grafički fakultet), redoslijed prvoplasiranih je slijedeći:

prvo mjesto                  rad pod šifrom SB 49 autor Darko Škulj

drugo mjesto                rad pod šifrom SB 11 autorica Martina Brkić

treće mjesto                  rad pod šifrom SB 29   autor Josip Bota

Sukladno ugovoru o poslovnoj suradnji potpisanim s Grafičkim fakultetom, Turistička zajednica će novčanim nagradama (u iznosu od 7.000,00; 3.500,00; i 1.500,00 kuna) nagraditi tri prvoplasirana, prema sudu prosudbene komisije uključujući i elektroničke glasove.

Hoće li prvonagrađeno rješenje postati općeprihvaćenim gradskim brandom, stvar je naknadnih dogovora svih subjekata (i javnog i privatnog sektora)  koji participiraju u stvaranju integralnih turističkih proizvoda na razini grada, o čemu će se razgovarati na poslovnim radionicama tijekom izrade akcijskog plana turističkog razvoja grada.

Svečanost dodjele priznanja najuspješnijim studentima bit će upriličena u drugoj polovici tjedna.

Film s dodjele nagrada možete vidjeti na adresi  http://vimeo.com/20244614