Sporazum o suradnji Grafički fakultet Zagreb Konica Minolta Hrvatska – poslovna rješenja d.o.o.

Dana 12. 01. 2024. na Grafičkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu potpisan je opći sporazum o suradnji između Grafičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i tvrtke Konica Minolta Hrvatska – poslovna rješenja, d.o.o. Tvrtka Konica Minolta Hrvatska – poslovna rješenja d.o.o započela je u Hrvatskoj s poslovanjem 1991. godine, pod imenom Minolta Zagreb d.o.o. Od nekadašnje prodaje i održavanja fotokopirnih strojeva i pisača, danas je lider u uvođenju digitalizacije u poslovanje uz promijenu pisača i multifunkcijskih uređaje. Uz pomoć naprednih softvera i lokalnih mreža, digitalni strojevi su direktno povezani s tijekovima dokumenata.

Kao pružatelj cjelovitih IT usluga posjeduje rješenja u području upravljanja dokumentima, pruža savjetovanje i usluge za optimizaciju poslovnih procesa s automatizacijom tijeka rada. Konica Minolta Hrvatska nudi rješenja i upravljane usluge u području izgradnje IT infrastrukture i IT sigurnosti, kao i cloud usluge. U svom portfelju proizvoda ima cjelovita AI i personalizirana video rješenja primjenjiva za uspješnije poslovanje.

Potpisnici ovog vrijednog sporazuma su prof. dr. sc. Klaudio Pap dekan Grafičkog fakulteta, te gđa. Branka Domazet predsjednica uprave tvrtke Konica Minolta Hrvatska – poslovna rješenja, d.o.o.

Sporazumom se predviđa:

• zajednički znanstveno-istraživački rad kroz izradu   diplomskih i završnih radova, magistarskih radova i doktorskih   radova;
  • razmjenu usluga laboratorijskih ispitivanja optičkih i mehaničkih   svojstava tiskovnih podloga;
  • određivanje kvalitete otisaka i razvijanje mogućnosti hibridnih   tehnologija otiskivanja;
  • pružanje konzultantskih usluga;
  • izrada ekspertiza;
  • razrada razvojnih studija i elaborata;
  • razvoj i izbor suvremenih softverskih proizvoda;
  • zajednički istrazivačko – razvojni projekti;
  • stručna usavršavanja, specijalizacije, stručni tečajevi;
  • zajedničke publikacije, stručna i studentska praksa;
  • druge dogovorene usluge od obostranog interesa.

Put Konice Minolte započeo je prije 150 godina, s vizijom da inovacije pokreću svijet. S vizijom da inovacijama stvaramo bolje društvo i bolji svijet. Ista svrha koja nas je pokretala tada, pokreće nas i sada. Ali ovako dugovječan i uspješan put ne bi bio moguć bez našeg najvrjednijeg resursa, naših zaposlenika, onih koji omogućavaju naš napredak i onih koji inovacijama mijenjaju svijet. Konica Minolta Hrvatska – poslovna rješenja, d.o.o. započela je s poslovanjem 1991. godine u Hrvatskoj, pod imenom Minolta Zagreb d.o.o. U početku, tvrtka se bavila prodajom i održavanjem fotokopirnih strojeva i pisača. Ubrzani proces uvođenja digitalizacije u poslovanje, radikalno je promijenio pisače i multifunkcijske uređaje. Uz pomoć naprednih softvera i lokalnih mreža, strojevi su bili još čvršće povezani s tijekovima dokumenata. Danas Konica Minolta kupcima nudi jedno od najopsežnijih rješenja na području upravljanja dokumentima, stvara relevantna rješenja za svoje kupce i rješava probleme s kojima se suočava društvo. Kao pružatelj cjelovitih IT usluga, Konica Minolta pruža savjetovanje i usluge za optimizaciju poslovnih procesa s automatizacijom tijeka rada. Tvrtka svojim kupcima nudi rješenja i upravljane usluge u području IT infrastrukture i IT sigurnosti, kao i cloud usluge, a u svom portfelju proizvoda nudi i vrhunska AI cjelovita i personalizirana video rješenja i mnoga druga rješenja za uspješnije poslovanje. S obzirom na svoja rješenja za uredski tisak, “IDC MarketScape: Worldwide Print Transformation 2020 Vendor Assessment” izjavio je da je Konica Minolta “globalno prepoznata kao lider u transformaciji tiska”. Kao pouzdan partner na polju profesionalnog tiska, Konica Minolta nudi poslovno savjetovanje, vrhunsku tehnologiju i softver te se etablirala kao vodeći proizvođač i lider na tržištu profesionalnog tiska već više od deset godina (InfoSource)

Poster s potpisivanja možete preuzeti ovdje