Stjecanje operatorskih vještina na digitalnim tiskarskim strojevima

Poštovane kolegice i kolege,

Od ponedjeljka 14. do petka 18. 02. 2022. planira se održati testni tečaj za operatere na digitalnim tiskarskim strojevima instaliranim na Grafičkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Tečaj obuhvaća teme Elektrofotogafije i Inkjeta u trajanju od 16 školskih sati (8 teoretskih i 8 praktičnih) uz praktično polaganje operatorskih vještina. Voditelj tečaja je izv. prof. dr. sc. Igor Majnarić.

Okvirni plan tečaja po danima bio bi:

1. dan: Uvod u elektrofotografski princip otiskivanja. Vježbe priprema plakata, obostrane vizit karte, kataloga 16 stranica arak u arak, brošure od 64 stranice arak na arak cut and go verzijom. Voditelj tečaja je: izv. prof. dr. sc. Igor Majnarić.

2. dan: Konstrukcija i priprema stroja Konica Minolta Acutio 3070. Vježbe Ripanja i podešavanje datoteka za konačno otiskivanje u sistemu Acurio Print Menager. Podešavanje sistema za ulaganje papira i izrada papirnog profila.

3. dan: Uvod u UV LED Inkjet i princip rada. Vježbe izrade etikete s opcijom tisak i rezanje. Otiskivanjem nijanse iz kataloga, priprema lak kanala i definiranje i otiskivanje bijele boje.

4. dan: Konstrukcija Inkjet UV LED Roland 300. Otiskivanje i podešavanje stroja za otiskivanje samoljepljivih etiketa u opcijama print and cut.

5. dan: Provjera znanja i realizacija tiskanog proizvoda po definiranom zadatku. I podjela certifikata

Tečaj je planiran u poslijepodnevnim terminima od 14.00 do 18.00  na Grafičkom fakultetu Getaldićeva 2  Zagreb i zamišljen je kao trening za stjecanje vještina otiskivanja na digitalnim strojevima za mlađe zaposlenike Grafičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, kao i za ostale zainteresirane djelatnika Fakulteta. Planirani broj polaznika je od 4 do 5.

Prijave na tečaj isključivo se vrše putem e-maila: igor.majnaric@grf.unizg.hr

Izv. prof. dr. sc. Igor Majnarić