Studentica Grafičkog fakulteta dobila dvije prestižne nagrade

Udruga eSTUDENT ove godine je po šesti put organizirala studentsko natjecanje u pisanju poslovnih planova – Business Plan Contest, te po četvrti put studentsko natjecanje – Web Start Contest. Najbolji ovogodišnji studentski web startup rad je projekt Mrkva.hr, portal za online narudžbu hrane, studentice Grafičkog fakulteta Ivane Todorovski i studenta FER-a Ivana Livića. Na WSC natjecanju projekt je osvojio nagradu u vrijednosti 10 000 kuna.

Osim prve nagrade na WSC natjecanju, projekt Mrkva.hr osvojio je i prvu nagradu za najbolje napisani poslovni plan na BPC natjecanju te novčanu nagradu u vrijednosti 10 000 kuna!

Osnovni smisao projekta Business Plan Contest je pružiti studentima priliku i poticaj da svoju poslovnu ideju razviju u upotrebljiv i profesionalno razrađen poslovni plan, koji predstavlja sve što im je potrebno da pokrenu svoj posao i pronađu investitore i partnere. Na BPC natjecanju ove godine sudjelovalo je 60-tak timova s nekoliko različitih fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

Web Start Contest je studentsko natjecanje u izradi web-startup projekata, uz sponzorstvo Microsofta Hrvatska. Tijekom natjecanja, studenti, okupljeni u timove, razvijaju svoju poslovnu ideju kao web-projekt s funkcionalnom web-aplikacijom temeljenom na Microsoft web-platformi. Svaki web-projekt je popraćen i poslovnim planom.

Ove godine na natjecanju WSC je sudjelovalo 100 studenata u gotovo 30 timova s različitih fakulteta u Zagrebu, Splitu, Rijeci i Varaždinu.