Obavijest o pozvanom predavanju Sandre Vitaljić

U petak 25.11.2016. u 13:30 u sklopu kolegija Primjena digitalne fotografije u reprodukcijskim medijima, dolazi nam gošća – fotografkinja Sandra Vitaljić – koja će pričati studentima o svom fotografskom putu.

slika 4a

SANDRA VITALJIĆ

Rođena je u Puli 1972. godine. Magistrirala je fotografiju na Akademiji za film i TV (FAMU) u Pragu, a na istom fakultetu doktorirala je iz područja povijesti i teorije fotografije. Zaposlena je kao izvanredna profesorica na Odsjeku snimanja Akademije dramske umjetnosti u Zagrebu.
U sklopu umjetničke rezidencije CEC ArtsLink boravila je u Ansel Adams Center for Photography u San Franciscu (1997.).

Kao dobitnica Fulbright stipendije dio svog preddoktorskog istraživanja obavila je na Rochester Institute of Technology i u George Eastman House, International Museum of Photography and Film u Rochesteru, NY. Izlagala je u zemlji i inozemstvu. Njene fotografije nalaze se u stalnom postavu Moderne galerije u Zagrebu i kolekcijama Muzeja suvremene umjetnosti u Zagrebu i Muzeja moderne i suvremene umjetnosti u Rijeci, te u kolekciji Polaroid i Camera Austria.

Dobitnica je CCN Award (Austria) i prve nagrade na natječaju T-HT@MSU.hr. Objavila je knjige „Neplodna tla” i „Rat slikama – Suvremena ratna fotografija”.